Základné triky, vďaka ktorým môžete zvýšiť výkon svojho auta

Základné triky, vďaka ktorým môžete zvýšiť výkon svojho auta

Napriek tomu, že od výroby je vozidlo vybavené tým najlepším portfóliom dôležitých súčiastok a doplnkov, každý skúsený majiteľ auta vie, že jeho údržba v top stave je pre plynulý a bezproblémový chod automobilu veľmi dôležitá.

Základné triky, vďaka ktorým môžete zvýšiť výkon svojho auta
Základné triky, vďaka ktorým môžete zvýšiť výkon svojho auta (zdroj: unsplash.com)

Existuje však niekoľko trikov, pomocou ktorých môžete aktuálny výkon vozidla ešte zvýšiť.

​Začnite od motora

Srdcom aj mozgom auta je motor. Jeho výkon však ovplyvňuje mnoho faktorov vrátane viskozity oleja a integrity jednotlivých komponentov. Ak vám lepší olej nestačí a chcete viac, môžete zvýšiť výkon motora aj nasledujúcimi spôsobmi:

• Použitie benzínu s vyšším oktánovým číslom. Samozrejme, ak je na to motor určený. Čím vyššie je oktánové číslo, tým väčšie je načasovanie zapaľovania.

• Nahradením štandardného vzduchového filtra filtrom s nulovým odporom dodáte motoru zmes kyslíka a vzduchu. Zvýšený objem zvyšuje kompresný pomer zmesi vo valci. To zvyšuje silu výbuchu a v dôsledku toho aj výkon motora.

• Zahrejte ho. Čím vyššia je teplota spaľovacieho motora, tým vyššia je jeho účinnosť. Je zrejmé, že prehriatie je nebezpečná vec, ale ak sa budete hrať s teplotou v malých medziach (povedzme nastavením termostatu), môžete niečo dosiahnuť.

• Najslávnejším spôsobom zvýšenia výkonu je odstránenie všetkých druhov neutralizátorov z auta, vloženie kvalitného tlmiča a použitie špeciálneho čipového ladenia, ktoré umožní zvýšiť dodávku paliva.

​Nepodceňujte pravidelnú údržbu

Včasná a kvalitná údržba automobilov umožňuje nielen znížiť náklady na drahé opravy, zvýšiť životnosť vozového parku, ale aj zachovať jeho vysoký výkon bez ohľadu na vek auta. V prípade údržby auta za účelom zachovania alebo zvýšenia jeho dobrého výkonu myslite na všetky jeho dôležité časti, medzi ktoré nepatrí len motor.

Aj kvalitná Hardy spojka sa postará o lepší prenos krútiaceho momentu. Navyše je odolná a má vďaka použitým materiálom veľkú výdrž.

Rovnako by mala lepšiemu výkonu pomôcť nízke zaťaženie vozidla. Teda všetky jeho komponenty by mali byť čo najľahšie a pritom stále kvalitné a vhodné, na použitie v tých najhorších podmienkach.

Komerčný článok