Ste pripravení na vstup do novej poľovníckej sezóny?

Ste pripravení na vstup do novej poľovníckej sezóny?

Nielen chladnejšie rána, ale aj menej slnka a denného svetla naznačujú, že jeseň a zima plánujú svoj príchod v plnej sile. Nielen z tohto dôvodu je nutné, pripraviť sa na príchod poľovníckej sezóny s tou najlepšou výbavou.

Ste pripravení na vstup do novej poľovníckej sezóny?
Ste pripravení na vstup do novej poľovníckej sezóny? (zdroj: unsplash.com)

Všetko, čo pri tejto činnosti budete pri sebe mať, by malo byť odolné, spoľahlivé, pohodlné na používanie a všestranné. Poďte sa spolu s nami pozrieť na ďalšie dôležité doplnky, od ktorých závisí presnosť „mušky“ a úspešného lovu.

​Dobré poľovnícke oblečenie je základ

Jeho schopnosť adaptovať sa na konkrétne podmienky je veľmi dôležitá. Inými slovami, poľovnícky odev by mal zodpovedať poľovníckej sezóne, poveternostným podmienkam, byť dobre nasadený, nezasahovať do pohybu a pri používaní špičkovej termovízie HikMicro Lynx (napríklad v húštinách) nevytvárať zbytočný hluk.

Mnoho typov lovu je nemožné absolvovať bez riadneho maskovania. Dobrý poľovník by preto mal mať na zimný a jesenný lov maskáčové obleky. Je to nevyhnutné najmä pri kolektívnom love – napríklad na kopytníkov, kde úspech celého tímu niekedy závisí od konania jednej osoby.

Nezabudnite na správnu obuv

Príroda je vždy iná a často sa vplyvom okolitých podmienok rýchlo mení. Pri cestovaní do rôznych oblastí sa preto musí človek neustále starať aj o stav svojich nôh a obuvi. Dobre padnúca a primerane nosená obuv nespôsobuje vážne odery. Je upravená tak, aby prsty na nohách mali úplnú voľnosť. V zime sa do topánky (čižmy) odporúča vložiť stielku.

​Myslite na svoje pohodlie

To je do veľkej miery závislé od hmotnosti všetkých doplnkov a zbraní, ktoré si so sebou zoberiete. S 0,7 kilogramovou hmotnosťou Pulsar Accolade termovízie bude pozorovanie koristi dokonalé aj pri tej najhoršej viditeľnosti. Rovnako vám táto termovízia poskytne jednoduché a intuitívne ovládanie, čo je ten najlepší bonus k potrebnej poľovníckej výbave, ktorú môžete používať kedykoľvek, bez ohľadu na sezónu.

Komerčný článok