Tipy na vzdelávanie mimo školy

Vzdelávať by ste sa nemali len v škole, ale mala by to byť činnosť, ktorá vás sprevádza celý život. A, povedzme si úprimne, v škole sme nemali často do učenia chuť, veľa vecí nás nebavilo a ešte sme nevedeli, že by sa nám kopec vecí zo školy v živote zišlo. V dnešnom článku máme pre vás tipy na to, ako sa jednoducho môžete vzdelávať sami, bez návštevy školy a môžete to zakomponovať do každého jedného dňa.

Tipy na vzdelávanie mimo školy (Foto: unsplash.com)

Knihy a knižnice

Čítanie kníh je jednou z najjednoduchších činností, ktorými sa môžete naučiť kopec nových vecí. Samozrejme, závisí od toho, čo čítate. No pár minút denne a pár stránok za týždeň bude stačiť na to, aby ste sa priučili niečomu novému. Odporúčame siahnuť po motivačných, vzdelávacích knihách alebo biografií. Zaujímavé sú aj historické romány. Veľa vás naučí aj to, ak si prečítate knihu po anglicky.

No a ak si nechcete každú svoju knihu kupovať, tak navštívte a zaregistrujte sa do miestnej knižnice. Niektoré neponúkajú len knihy, ale aj CD-čká a DVD-čka s užitočnými informáciami. V prípade, že si neviete nájsť pár minút kľudu alebo je u vás doma neustále hluk, tak si sadnite priamo do knižnice alebo v kníhkupectve.

Online kurzy

Nemusíte sa báť, do online kurzov nemusíte investovať stovky eur. Niektoré kurzy sú dokonca sprístupnené zadarmo. Hlavne záleží, v akej oblasti sa chcete vzdelávať. Dnes už nájdete kurzy, ktoré sa venujú financiám, móde, ručným prácam, cvičeniu aj rodičovstvu. Môžete si vyberať z obrovskej ponuky. Predtým, než si niečo vyberiete, tak sa pozrite na recenzie, či sa to oplatí. Niektoré platené kurzy ponúkajú aj skúšobnú verziu zadarmo a vy v skratke zistíte, o čo tam ide.