Pivnice starých domov: aké poklady je v nich možné nájsť?

Pivnice starých domov: aké poklady je v nich možné nájsť?

Pivnice skrývajú veľa tajomstiev. Predovšetkým tie, ktoré sa nachádzajú v starých domoch. Ak ste sa nejakým spôsobom k jednému z takýchto domov dostali, iste ste razom zistili, že vypratať pivnicu nebude len tak ľahké.

Pivnice starých domov: aké poklady je v nich možné nájsť?
Pivnice starých domov: aké poklady je v nich možné nájsť? (zdroj: komerčný článok)

Nielen cennosti, ale aj sutiny

Prehľadávať staré pivnice môže byť zaujímavé. Vo väčšine prípadov však ide o priestory, ktoré sú zapratané zbytočnosťami. Samozrejme, že niekedy môžete v pivnici natrafiť na cenné starožitnosti. V tomto prípade vás iste napadne, ako z pivnice dostať tieto cennosti bez toho, aby sa poškodili. Postupovať musíte veľmi opatrne. Starý porcelán alebo nábytok je niekedy veľmi krehký. Možno si trúfnete sami nábytok z pivnice vytiahnuť. Zavoláte si na pomoc rodinu a budete dúfať, že nepríde k poškodeniu. Predstavte si však staré schody z pivnice a k tomu malé dvere. Nie, tento spôsob vynesenia starého nábytku vám neodporúčame. Radšej sa obráťte na profesionálov.

Mnohé sťahovacie firmy majú vo svojom portfóliu služieb vypratávanie starých domov alebo vypratávanie pivníc. Zároveň dokážu aj starý nábytok alebo bremená vyniesť z pivnice či domu bez najmenšieho rizika znehodnotenia. Vďaka skúsenostiam vedia, ako sa vytočiť v malom priestore, ako sa vyhnúť ostrým hranám a ako napokon postaviť nábytok na zem bez odretia. V posledných riadkoch sme hovorili o tom lepšom prípade, že nájdete v pivnici cennosti. Ale čo robiť, ak bude pivnica plná sutín? Nielenže budete musieť niekoľko dní otročiť a všetko vynášať prácne pred dom, ale tiež je nutné následne sutiny odpratať spred domu. Tu opäť nastupujú na scénu profesionáli, ktorí sutiny vypracú a odvezú. Podobne môžete postupovať, keď budete rekonštruovať byť. Vypratávanie bytov a likvidácia sutín je pre profesionálov hračkou.

Zbavte sa starostí

Zo všetkého uvedeného je jasné, že ani vypratávanie pivnice nemusí byť nočnou morou, ak si zakúpite adekvátne služby. Viete, prečo sa oplatí do týchto služieb investovať okrem toho, že ušetríte čas a budete bez starostí? Investíciu oceníte, keď sa budete prizerať, ako firma za vás robí všetku tú špinavú prácu. Hovoríme špinavú, lebo až pri vypratávaní zistíte, že v pivnici je okrem všetkého možného aj prach a obrovské množstvo nečistôt. Keby ste pivnicu vyprázdňovali sami, nemali by ste k dispozícii také ochranné pomôcky ako profesionáli. Znamená to, že by ste riskovali aj vaše zdravie. Takto sa budete len prizerať a vstúpite až do prázdnej, čistej pivnice.

Komerčný článok