Minimalizmus pre plnohodnotnejší život a zdravé financie

Zlepšite si emocionálne a fyzicky zdravie. Každá nová vec, ktorú pridáte k svojmu ostatnému majetku, prináša do vášho života viac úzkosti. Súčasná generácia ľudí je tou najvystresovanejšou a najvyčerpanejšou generáciou všetkých čias a dôvodom je to, že vlastníme viac majetku, než akákoľvek iná generácia v histórií.

Minimalizmus vám prinesie do života viac emocionálneho zdravia. A to emocionálne zase úzko súvisí s fyzickým. Obe tieto veci sú však tými najlepšími investíciami, ktoré môžete urobiť.

Pri utrácaní zvýšte pozornosť

Minimalizmus vám do všetkých oblastí života vnesie zámer. Začína sa to tým, že musíte prehodnotiť svoj majetok. Respektíve, že sa musíte sústrediť na to, prečo vlastníte to, čo vlastníte. Často však platí, že „nechať si len to najlepšie“ sa rozšíri aj do ďalších oblastí vášho života: plánov, vzťahov i zvykov. A pokiaľ začnete uplatňovať tieto zdravšie návyky, tak sa premietnu i do vašich výdavkov.

Nájdite si čas na vedľajšie problémy

Najväčšou výhodou minimalizmu je množstvo času, ktoré sa vám vráti do života. Keď musíte menej upratovať, organizovať, udržiavať a opravovať, tak máte viac času na ďalšie aktivity. Nech už tvrdo pracujete na znížení dlhov, sporíte, alebo chcete odísť skôr do dôchodku, tak práve minimalistický životný štýl vám umožní nájsť si čas napríklad na dodatočný príjem. Teda pokiaľ sa tak sami rozhodnete.

Foto: unsplash.com