Vianočné darčeky za menej, než euro – alebo ako urobiť iným radosť a nič neminúť

Vianočné darčeky za menej, než euro – alebo ako urobiť iným radosť a nič neminúť

Darček sa nemusí dať vždy zabaliť. Tak, ako každého potešíte niečím iným, môžete svojich blízkych potešiť aj pozornosťou, fyzickým kontaktom či rôznymi inými spôsobmi. Inšpirujte sa našimi tipmi – obzvlášť, ak vám s rastúcou infláciou a životnými nákladmi neostáva na konci roka veľa peňazí navyše.

Vianočné darčeky za menej, než euro – alebo ako urobiť iným radosť a nič neminúť
(zdroj: unsplash.com)

Žiadne mobily, ani televízia

Vyhraďte si na blízku osobu čas. Môžete sa s ňou rozprávať, ísť na prechádzku, spoločne ozdobiť stromček, navariť punč alebo si naňho zájsť na vianočné trhy. Podmienkou by však malo byť, že počas toho nesmiete vziať do ruky telefón ani mať zapnutú televíziu alebo akúkoľvek inú zvukovú kulisu. Takúto plnú pozornosť si vyžadujú a ocenia ju predovšetkým ženy a deti. Moderná doba nás núti robiť viacero vecí súčasne, ale ak niekomu chcete darovať svoju pozornosť, sústreďte sa iba naňho a na spoločnú činnosť.

Objatie pod stromček

Niektorí ľudia prejavujú lásku a prijímajú jej prejavy najviac prostredníctvom fyzických dotykov. Obvykle sú to viac muži, než ženy, no aj u tých sa táto energia vplyvom stresu a vyťaženia vytráca. Ak poznáte niekoho, komu sa takto najlepšie prejavuje láska, určite ho potešíte poukážkou na masáž, prípadne masážnym olejom a vlastnoručnou masážou doma. Môžete mu darovať alebo urobiť aj manikúru či pedikúru. Akákoľvek činnosť, ktorá si vyžaduje fyzický kontakt, bude vhodná a zároveň veľmi osobná a originálna.

Vyrobte vlastnú poukážku

Pochvalné slová účinkujú asi na každého z nás. Môžete ich povedať, alebo napísať na nejaký pekný odkaz. Milovanému človeku môžete jednoducho na Vianoce napísať vyznanie, v ktorom oceníte to, čo ste spolu zažili za posledný rok alebo zdôrazníte jeho klady a to, čo na ňom milujete. Pokojne niečo takéto vyryte aj do prívesku, ktorý vás bude milovanej osobe vždy pripomínať. Niekedy namiesto slov hovorí čin. Urobte napríklad poukážku, vďaka ktorej odbremeníte svojho blízkeho človeka od nejakej jeho povinnosti. Môže to byť aj pozvanie na obed či na večeru, prípadne poukážka na upratanie domácnosti, ktoré nepatrí medzi obľúbené činnosti väčšiny ľudí.