Trápi vás celulitída? Toto je dôvod, prečo ju máte!

Ako plynie čas, nezanecháva na sebe známky svojho poznania len na tváry, ale tiež na zvyšku vášho tela. S vekom sa mení aj pokožka hrudníka, paží, no predovšetkým stehien. A obvykle nie k lepšiemu. Veď ktorú ženu netrápi nevzhľadná celulitída? Aj s pomarančovou kožou však môžete bojovať. Efektívne a zvnútra!

Celulitída je tiež známa ako pomarančová koža. Tá si ale nevyberá a trápi väčšinu žien. Štíhlych i plnoštíhlych. Prvé prejavy celulitídy sa na pokožke objavujú často už okolo dvadsiatich narodenín a šíria sa od stehien až ku kolenám. A vy? Potichu a rezignovane meníte vykrojené plavky za tie nohavičkové a sama seba sa pýtate, či sa dá s celulitídou bojovať.

Ako sme už naznačili, celulitída sa netýka iba obéznych ľudí. Váha hrá, samozrejme, svoju úlohu, no vplyv má aj genetika a čo je dôležité, náš životný štýl. Práve ten často rozhoduje o tom, v akom rozsahu a ako rýchlo sa celulitída objaví. Nie každý tiež vie, že vplyv na celulitídu má aj množstvo kolagénu v našom tele.

V prípade, že ho máme dostatok, je pokožka hladká a pevná. Aby nie: kolagén je hlavnou súčasťou spojivového tkaniva a hrá zásadnú úlohu v pevnosti a pružnosti pokožky.

Foto: unsplash.com