Čistenie pleti naparovaním je prospešné pre každý typ pleti

Je veľmi dôležité, aby ste si čistili pleť. Jestvuje mnoho spôsobov ako na to. Jedným z nich je naparovanie. Vedeli ste, aké môže mať účinky?

Počas dňa prichádzame do kontaktu s mnohými znečisťovačmi, ktoré ovplyvňujú našu pleť. Znečistený vzduch, smog, pot alebo mejkap zanesený v póroch. Práve preto je nesmierne dôležité každodenné čistenie pleti.

Otvára póry

Vďaka naparovaniu dosiahnete hĺbkové čistenie pleti. Práve preto ich používajú kozmetičky – aby dosiahli čo najlepší efekt čistenia. Pri naparovaní sa vám rozťahujú póry, takže akékoľvek čistiace produkty sa dostanú hlbšie do pokožky, a tak dôkladnejšie odstránia nečistoty z tváre.

Eliminujú sa baktérie a odumreté bunky spôsobujúce akné

Pokožka je najväčším orgánom tela a tiež prechádza neustálym procesom regenerácie, ktorý spôsobuje, že sa na tvári hromadia odumreté baktérie. Táto baktéria je úplne zdravá, nemusíte sa báť žiadnych nepriaznivých účinkov, ktoré by mohli mať na naše telo. Mŕtve baktérie na pleti ale zaberajú priestor a neumožňujú správne okysličenie pokožky. Práve naparovaním odstránite niektoré baktérie, a tým zabezpečíte žiarivejší vzhľad pokožky.

Dilatácia krvných ciev

Obrovskou výhodou naparovania je tiež dilatácia krvných ciev, ktorá napomáha zvyšovať kyslík v pleti. V prípade, že ste pri naparovaní červené ako rak, je to veľmi pozitívny znak. Znamená to, že ste do tváre načerpali kyslík.

Foto: unsplash.com